Detail vinařství  >  “Bott Frères” pravá vína z Alsaska
O vinařství

“Bott Frères” pravá vína z Alsaska

Země: Francie

Region: Alsace

Odkaz na stránky: www.bott-freres.fr

 

 

 

Rodinné vinařství Bott Frères se nachází v srdci alsaských vinic v městečku Ribeauvillé. Od roku 1835 se umění výroby nejušlechtilejších druhů vín předává z otce na syna. Výsadba, orba a péče probíhá při plném respektování ochrany životního prostředí. Sběr hroznů se provádí ručně. Při výrobě jsou použity moderní technologie s cílem dosažení vysoce kvalitních vín. Víno zraje ve starých dubových sudech.


Vína z BOTT Frères jsou často nositeli různých ocenění: Ryzlink rýnský Osterberg Grand Cru byl např. zvolen jedním z lepších ryzlinků světa, získal stříbrnou medaili.

Vína z BOTT Frères “jsou pravidelně uváděny v Hachette Guide, americkém Parker průvodci, Gilbert & Gaillard průvodci stejně jako Pudlowski příručce.

Vinice BOTT Fréres “jsou rozprostřeny na nejrůznějších půdách, umožňující produkci autentických alsaských vín:. Sylvánské zelené, Rulandské bílé, Muscat, Riesling, Pinot Gris, Pinot Noir, Gewürztraminer


Vinařství Bott Fréres produkuje tři velké vína,

která musí splňovat velmi přísné specifikace:


  • Riesling “Kirchberg de Ribeauvillé” je víno, které je chloubou vinařství Bott Frères. Postupem času se jeho elegantní vůně a pozoruhodná chuť úžasně rozvíjí – je charakteristické pro vápencové půdy. Skvělé k rybám.
  • Ryzlink “Österberg” výsledek jílovité a kamenité půdy. Víno vyniká svou bohatostí a plností, jemným aroma a má silný minerální charakter.Skvělé k mořským plodům.
  • Pinot Gris “GLOECKELBERG” pochází z malé a velmi staré vinice. Překvapí svou hladkostí, lehkostí a elegancí. Skvělé k foie gras nebo předkrmům.