Detail vinařství  >  Domaine Roche Audran, Vincent Rochette – skvělá vína z jižní Rhóny
O vinařství

Domaine Roche Audran, Vincent Rochette – skvělá vína z jižní Rhóny

Země: Francie

Region: Cotes du Rhone 

Odkaz na stránky: www.roche-audran.comVinařství Domaine Roche Audran sídlí v překrásné krajině jižní Rhóny, ve vesnici Buisson.  Oblast se nachází v sousedství slavných vinařských lokalit, jako Gigondas, Vacqueyras, Chateauneuf du Pape.


Vinařství Domaine Roche Audran vzniklo v roce 1998, kdy Vincent Rochette postavil sklep ve stinném koutě vinic Buisson, kde jeho rodina pěstuje révu již na pět generací, ale vždycky prodávala úrodu do místního vinařského družstva. Celkem 32 hektarů vinic, s vinnou révou od 35 do 100 let, se rozkládá na 3 velmi rozdílných terroir (oblastech): Visan, Buisson a Chateauneuf du Pape.

Vincet postavil filosofi svho vinařství na respektu k vyváženosti vztahu člověka a příroda, Vincent používá pouze přírodní produkty, v roce 2006, začal používat pouze biodynamické zemědělství, a má s nm velký úspěch. Vína jsou Demeter certifikované. (Ochranná známka Demeter se užívá pro označení produktů biodynamického zemědělství v cca 50ti zemích. Certifikát Demeter je udělován po splnění dalších kriterií nad rámec ekologického zemědělství a užití této značky je podmíněno velmi přísnými kontrolami a smluvními podmínkami).


Jedno vinařství – tři terroir – tři identity:

Terroir Visan: toto 7,30 ha vinice s vápencem-jílovité a písčité půdy skládá z více než 60% z oblázků, zdědil od své babičky, se nachází v nadmořské výšce 140 m, na západ od obce Visan. Grenache, Mourvedre, Syrah
Buisson: Tento 24hektar terroir je na severním svahu kopce Rasteau-Cairanne, na 180 – 250 m nadmořské výšky. Půdy jsou poměrně složité a je v podstatě složen z vápence a jílu, s mořskými oblázky na povrchu. Grenache, Mourvedre, Carignan, Syrah)

 

Chateauneuf du Pape: Tento malý pozemek, pouze Grenache s 0,3 ha z oblázkové půd, vysazené v roce 1962, se nachází podél Chateau Rayas.

Cílem Vincenta Rochette je vyrábět vína, která jsou dokonale vyvážená, silný charakter vyjadřující bohaté a štědré terroir.