Detail vinařství  >  Weingut Freiherr von Schleinitz
O vinařství

Weingut Freiherr von Schleinitz

Země: Německo

Region: Mosel

Odkaz na stránky: www.vonschleinitz.deVinařství Von Schleinitz je nyní jedním z Top v údolí Mosely a získal již řadu ocenění za své víno. Vinná réva roste výlučně na strmých terasách údolí dolní Mosely, která je základem jak pro její vysokou kvalitu, tak i pro její jedinečný minerální charakter.


Historie vinařské rodiny Hahn se dá vysledovat až do roku 1650. V roce 1892 se Petr Hähn přestěhoval do Kobern a založil svou vlastní vinici. V roce 1956, jeho vnuk Karl Heinz Hahn expandoval a získal panství barona von Schleinitz. Od té doby, vinařství působí pod názvem Freiherr von Schleinitz .Po letech tvrdé práce se zaměřením na vysokou kvalitu produkce obdržel v roce 1979 Karlheinz Hähn státní vyznamenání. V té době již jeho syn Konrad Hahn pracoval ve vinařství jako sklepmistr. Společně pak investovali mnoho úsilí do dalšího zlepšení kvality produkce. V roce 1991 syn Konrad přebírá vedení vinařství. Obdržením druhé státní ceny cti v roce 1995 a další v roce 2001 dokázal, že se vinařství ubírá dále cestou vysoké kvality.


Předtím než Konrad Hähn převzal odpovědnost za vinařství von Schleinitz, působil jako stážista ve větších vinařstvích v Německu a ve Francii. Vzdělání dokončil jako diplomovaný inženýr vinohradnictví a vin. technologií na FH Wiesbaden v Geisenheimu. Svému regionu je velice oddán, je činný nejen jako dobrovolný degustátor, ale je také členem vedení vinařského sdružení Terrassenmosel. Mimo to také podporuje kulturní život svého regionu.